Najlepsze gry i największe rozczarowania 2014 roku

Daniel Górecki
Źródło: Redakcja
0 Najlepsze gry i największe rozczarowania 2014 roku

Nie da się ukryć, że kończący się właśnie rok nie był wybitnie udany, a przynajmniej jeśli chodzi o gry wideo. Co prawda otrzymaliśmy solidną porcję bardzo dobrych tytułów, ale porównaniu z ubiegłym rokiem zabrakło produkcji genialnych, które choćby ocierają się o perfekcję, jak np. GTA V czy The Last of Us. Znamienny jest tu również fakt, że oba te tytuły doczekały się w tym roku odświeżenia na nowe konsole i są jednymi z najlepszych pozycji, jakie otrzymali posiadacze PS4 i Xbox One. Na potrzeby tego rankingu zdecydowaliśmy się jednak pominąć wszelkie edycje HD i inne podobne twory (dlatego też na próżno szukać tu m.in. Halo: The Master Chief Collecion), uwzględniając jedynie „nowe” gry.

czytaj dalej
MAJ132014 GEEKWEEKSONYPS4

Kto wygra E3 2014?

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
0 Kto wygra E3 2014?

Myślę, że wszyscy zgodzimy się, że na zeszłorocznym E3 doszło do poważnej bitwy między Sony a Microsoftem, z której zwycięsko wyszli Japończycy. Sony wyprzedziło Microsoft o głowę. Oczywiście można dyskutować, czy taka impreza może być przyrównywana do areny, na której toczy się walka, ale przecież wiadomo, że mimo iż to święto graczy to jednak toczy się tam walka o przetrwanie. Firmy pokazują swoje produkty i zabiegają o względy swoich przyszłych klientów, Chodzi o pieniądze, czyli być albo nie być dla firm wytwarzających sprzęt dla graczy oraz same gry. Minął rok i oczekujemy na kolejne E3, a więc chyba jest to najlepszy moment, aby przyjrzeć się, gdzie obecnie znajdują się główni gracze – Microsoft, Sony, a także EA, Ubisoft i inni.

czytaj dalej

Czy Dota 2 zabija Blizzard? - rozważania gracza

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
1 Czy Dota 2 zabija Blizzard? - rozważania gracza

Dota 2 jest obecnie najpopularniejszą grą, wyprzedziła nawet legendarne World of Warcraft – jeśli jako kryterium przyjmiemy cyfry. Na oficjalnym blogu Dota 2 można znaleźć dane dotyczące ilości aktywnych użytkowników. Okazuje się, że jest ich 7,86 milionów, podczas gdy MMO Blizzarda może pochwalić się niższym wynikiem, bo ma 7,8 milionów subskrybentów.

czytaj dalej

Game Boy – 25 lat historii konsol mobilnych Nintendo

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne/Internet
0 Game Boy – 25 lat historii konsol mobilnych Nintendo

W 1989 roku, zaprezentowano światu nową, wspaniałą konsolę, która zmieniła na zawsze sposób grania. Game Boy od Nintendo nie był pierwszą konsolą przenośną, ale był tą maszyną, która otworzyła drogę do mobilnego używania gier z prawdziwego zdarzenia. Poprzednie systemy do grania od Atari i Segi były drogie, a na dodatek bardzo często trzeba było wymieniać baterie (nie wtedy nikt nie myślał o ładowaniu), co jeszcze bardziej podnosiło cenę ich użytkowania.

czytaj dalej

Twitch na Xbox One w pigułce

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne/Reddit
0 Twitch na Xbox One w pigułce

Aplikacja do obsługi streamowania na serwis Twitch, pojawi się wraz z aktualizacją towarzyszącą premierze gry Titanfall. Nie ma naa razie szczegółów na temat dokładnej daty wypuszczenia aktualizacji.

czytaj dalej
LIS142013 X360PS3FAR CRY 3

Ubisoft stracił masę pieniędzy. Na czym?

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne/Internet
0 Ubisoft stracił masę pieniędzy. Na czym?

Może trudno to sobie wyobrazić, ale taki potentat wydawniczy jak Ubisoft, odnotował w mijającym roku ogromne straty finansowe. Wystarczy spojrzeć na dwa czołowe przykłady, którymi są gry Splinter Cell: Blacklist oraz Rayman: Legends. Można je spokojnie nazywać największym rozczarowaniem finansowym minionych miesięcy. Czy są nadzieje na zmiany?

czytaj dalej
PAŹ152013 PORADNIK PORADNIKWIDEO

Jak zamontować twardy dysk w PS3 Super Slim 12 GB (WIDEO)

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
11 Jak zamontować twardy dysk w PS3 Super Slim 12 GB (WIDEO)

Ponieważ pojawiło się trochę pytań odnośnie możliwości instalacji dysku w konsoli PS3 Super Slim 12 GB, postanowiłem zebrać je wszystkie i udzielić tutaj możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Przygotowałem także krótki film instruktażowy. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości.

czytaj dalej

GTA V Online – wszystko co warto wiedzieć

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
4 GTA V Online – wszystko co warto wiedzieć

Ponieważ dzisiaj pojawi się ważna aktualizacja Grand Theft Auto V, a kilka elementów budzi wątpliwości graczy, postanowiliśmy zebrać wszelkie możliwe informacje, abyście mogli się z nimi zapoznać, zanim zaczniecie grać.

czytaj dalej

Gorące dziewczyny w niesamowitych kostiumach z bijatyk

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
2 Gorące dziewczyny w niesamowitych kostiumach z bijatyk

Bijatyki lubię z kilku powodów – są dynamiczne, wymagające, można w nie grać w sieci, ale przede wszystkim dlatego, że pokazują się w nich piękne bohaterki, ubrane zazwyczaj w bardzo skąpe i mało skrywające kostiumy. Jeszcze bardziej lubię jednak prawdziwe dziewczyny - cosplayerki, przebierające się w takie kostiumy. Tym razem przygotowałem dla Was galerię składającą się z takich właśnie zdjęć.

czytaj dalej

Zmarł twórca myszy komputerowej – poznajcie jej historię

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne/Internet
0 Zmarł twórca myszy komputerowej – poznajcie jej historię

Odszedł Douglas Engelbart – twórca myszki komputerowej. Zobaczcie jak wyglądał jego projekt i jak od tego czasu zmieniło się urządzenie.  

czytaj dalej

Zobaczcie jak wygląda PlayStation 4 (zdjęcia + opis + film)

Krzysztof Żołyński
Źródło: Internet/Własne
2 Zobaczcie jak wygląda PlayStation 4 (zdjęcia + opis + film)

Macie bardzo rzadką okazję, aby dokładnie przyjrzeć się jak będzie, a właściwie, jak najprawdopodobniej będzie wyglądała konsola PlayStation 4. Musicie pamiętać, że zdjęcia nie są oficjalne i powstały po złożeniu kawałków pokazywanych w sławnym już teaserze, wypuszczonym przez Sony. Umiejscowienie niektórych przycisków jest nieco na wyczucie, ale prawdopodobieństwo, że wszystko znajduje się tam gdzie powinno jest bardzo duże.

czytaj dalej

Seksowna Mad Moxxi z Borderlands 2 powraca

Krzysztof Żołyński
Źródło: Deviant Art
0 Seksowna Mad Moxxi z Borderlands 2 powraca

 

Mad Moxxi z Borderlands 2 to wspaniała postać. Jak wygląda wszyscy wiemy i nic dziwnego, że wzdychają do niej tłumy męskiej części graczy. Pokazywaliśmy u nas już inne wcielenia tej seksownej kobiety, ale dzisiaj pora na kolejne. Chyba jak do tej pory najlepsze.

czytaj dalej
LUT142013 GTAGRYWIEDŹMIN

Walentynkowe rozważania o miłości w grach ...

Karolina Majchrzak
Źródło: Własne
0 Walentynkowe rozważania o miłości w grach ...

Dziś Walentynki, pewnie nie muszę Wam o tym przypominać, bo w ostatnich latach ciężko tego nie zauważyć. Wszędzie pełno słodkości, maskotek i innych drobiazgów – oczywiście w kształcie serduszek i czerwonym kolorze. Nie można już normalnie wejść do żadnego sklepu, bo atak rozpoczyna się już w progu – przecież producenci lepiej wiedzą, kiedy i w jaki sposób należy okazywać uczucia. Normalnie pewnie musiałabym walczyć z atakiem frustracji, ale przyznam szczerze, że w tym roku udało mi się jakoś tego uniknąć, a wszystko za sprawą pewnej refleksji, która pojawiła się w mojej głowie kilka dni temu.

czytaj dalej
STY122013 NEWS PSPKONSOLEPSV

Konsole do gier zdobywają silną pozycję

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
0 Konsole do gier zdobywają silną pozycję

Jak wynika z danych sprzedażowych po okresie świątecznym 2012 roku, konsole do gier wideo zdobywają coraz większy udział w rynku sprzętu IT, dotychczas zdominowanego przez komputery osobiste. Rynek PC to w dużej części zakupy urządzeń dla firm, w warunkach domowych natomiast, komputery coraz rzadziej wykorzystywane są do celów rozrywkowych, a ich miejsce zajmują konsole.

czytaj dalej
STY112013 NEWS ZOMBI

Najbardziej przerażające kostiumy zrobione przez fanów Zombi!

Krzysztof Żołyński
Źródło: Internet
0 Najbardziej przerażające kostiumy zrobione przez fanów Zombi!

Jeśli macie mocne nerwy i silne żołądki to zapraszamy do naszej galerii, w której można zobaczyć najbardziej przerażające kostiumy graczy, lubiących straszne klimaty z zombi. Wiele z nich przygotowano tak doskonale, że z pewnością nie chcielibyście ich spotkać w nocy. Brrrr! Oglądajcie!!!

czytaj dalej
STY102013 NEWS

Natasha Firsakova wygląda kusząco w strojach z MGS4

Krzysztof Żołyński
Źródło: Deviant Art
1 Natasha Firsakova wygląda kusząco w strojach z MGS4

Natasha Firsakova występuje jako cosplay w stroju Laughing Octopus z Metal Gear Solid i trzeba przyznać, że wygląda oszałamiająco. Można spokojnie powiedzieć, że w każdym calu przewyższa oryginał.

czytaj dalej

Najlepszy 8-bitowy cosplay jaki kiedykolwiek widzieliście

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
0 Najlepszy 8-bitowy cosplay jaki kiedykolwiek widzieliście

Na łamach naszego serwisu pojawia się masę zdjęć cosplayerowych. Ludzie zakochani w jakiejś grze lub klimacie przygotowują niesamowite kostiumy. Ich oglądanie to wielka przyjemność, gdyż zazwyczaj są w nie ubrane gorące kobiety :) Tym razem mamy jednak coś zupełnie innego, ale równie niesamowitego i pięknego zarazem.

czytaj dalej

Najśmieszniejsze FUS RO DAH w prawdziwym życiu

Krzysztof Żołyński
Źródło: Własne
0 Najśmieszniejsze FUS RO DAH w prawdziwym życiu

FUS RO DAH - czyli jeden z podstawowych smoczych krzyków w Skyrimie okazał się mieć na tyle duży potencjał, że stał się on polem wielu internetowych przeróbek. Zobaczcie najśmieszniejsze dokonania Dovahkiina. ...

czytaj dalej