Phil Spencer wyklucza możliwość Xboxa 1.5

Daniel Górecki Źródło: neowin
0 Phil Spencer wyklucza możliwość Xboxa 1.5

Od jakiegoś czasu w sieci wrze od plotek na temat przygotowywanej przez Sony usprawnionej wersji konsoli PlayStation 4, która znana jest jako PS4K lub PS4.5. Sprzęt posiadać ma lepsze GPU i usprawniony procesor, dzięki czemu możliwa będzie obsługa gier w rozdzielczości 4K. Co prawda informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone przez japońskiego producenta, ale kolejne źródła zdają się przekonywać, że coś jest na rzeczy.

Pomimo tego, że wciąż mówimy o nieoficjalnych doniesieniach, do sprawy odniósł się szef działu Xbox w Microsofcie, Phil Spencer. Kiedy został zapytany o to, czy zamierza obrać podobną drogę, szybko odpowiedział, że nie zna wewnętrznych planów swojego rywala odnośnie upgrade’u konsoli PS4, ale zapewnił, że Microsoft nie zamierza wypuszczać „Xboxa 1.5”

„Nie jestem dużym fanem Xbox 1.5. Jeśli mamy iść naprzód, chcę to robić w dużych liczbach. Nic nie wiem o plotkach jakie się pojawiają, ale rozumiem motywacje innych ekip, by pójść tą drogą. Dla nas nasze "pudełko" radzi sobie dobrze. Działa, jest niezawodne, serwery mają się dobrze. Jeśli zamierzamy iść do przodu z czymkolwiek, tak jak powiedziałem, chcę, żeby to była naprawdę znaczna zmiana dla ludzi - upgrade.”

Wygląda więc na to, że wbrew temu, co sugerować mogły jeszcze niedawne wypowiedzi szefa działu Xbox, raczej nie mamy szans na ulepszoną wersję Xboxa One, ale jeśli takowej doczeka się PS4, to żywot obecnej konsoli Microsoftu zostanie raczej skrócony i będziemy mogli spodziewać się jej następcy szybciej niż było to w przypadku Xboxa 360.

phil_spencer

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe