Loki (PC)

Loki (PC)

OCENA

1.0

Loki to gra akcji z elementami charakterystycznymi dla gatunku cRPG. Jej twórcy, firma Cyanide, w wielu aspektach inspirowali się najlepszym przedstawicielem wspomnianego rodzaju produkcji, czyli niezapomnianym Diablo 2, autorstwa Blizzard Entertainment.

Zatem scenariusz schodzi na dalszy plan, a esencją rozgrywki zostaje wykonywanie mało ambitnych zadań, polegających głównie na eliminacji napotkanych przeciwników, zdobywaniu doświadczenia i kolekcjonowaniu nowych przedmiotów. Do naszej dyspozycji oddano możliwość wybrania jednego z czterech głównych bohaterów - nordyckiego wojownika, waleczną greczynkę, egipskiego maga i azteckiego szamana. Natomiast akcję niniejszego programu osadzono w czasach starożytnych, a poszczególne questy umożliwiają nam odwiedzenie autentycznych miejsc z tamtego okresu (Troja, Rangarok), jak również napotkanie historycznych postaci (Achilles, Cyklop).

Fabuła dotyczy egipskiego boga ciemności, którym jest Seth. Powrócił on z krainy umarłych po to, by ostatecznie stanąć po stronie dobra i rozprawić się ze złem. Świat został oblężony przez szereg nieprzyjaznych stworów mitologicznych, czyhających na niego w każdym miejscu. Oczywiście nie trzeba dodawać, że zadaniem gracza jest unicestwienie wrogo nastawionych bestii. Tych ostatnich pojawia się w grze kilkadziesiąt typów, a każdy z nich charakteryzuje się unikalnymi zdolnościami, toteż walka nigdy nie wygląda identycznie. Warto dodać również, że na brak liniowości wpływa losowe generowanie pomieszczeń, wrogów i przedmiotów.

Całość dopełnia pedantycznie wykonana oprawa wizualna, zaś rozgrywkę obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Poza rozbudowaną kampanię, w grze dostępny jest także wariant rozgrywki sieciowej, umożliwiający zabawę w trybie kooperacji oraz walki na arenach (PvP - gracz kontra gracz)..

Pomoce

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe