Final Fantasy XV - data premiery i nowe szczegóły

Daniel Górecki Źródło: engadget
0 Final Fantasy XV - data premiery i nowe szczegóły

Square Enix oficjalnie zapowiedziało dziś w nocy, że po 10 latach produkcji Final Fantasy XV wyląduje na sklepowych półkach 30 września tego roku. Data ta nie jest niespodzianką, ponieważ na taki termin wskazywały ostatnie przecieki. Gra trafi na konsole obecnej generacji, czyli PS4 oraz Xbox One i na obu tych platformach dostępny jest już nawet przedsmak w postaci Platinum Demo.

Niestety jak na razie nie mamy dobrych wieści dla graczy PC, którzy czekają na ten tytuł, ponieważ reżyser Hajime Tabata zdradził, że jego studio nie pracuje obecnie nad komputerową wersją FFXV, ale jest szansa na port w przyszłości, ponieważ deweloper jest świadomy zainteresowania tym tytułem na PC.

Głównym bohaterem FFXV jest książę Noctis, który wraz z przyjaciółmi wybrał się w ostatnią epicką podróż przed ślubem z księżniczką z sąsiadującego kraju. Gracze kontrolować będą tylko Noctisa, natomiast towarzyszami zajmie się sztuczna inteligencja - będziemy mogli wydawać im proste polecenia.

Historię przedstawioną w grze pogłębią zapowiedziane już serial oraz film. Brotherhood: Final Fantasy XV to 5-odcinkowy serial animowany od A-1 Pictures, którego pierwszy epizod jest już dostępny na YouTube. Kingsglaive: Final Fantasy XV to z kolei pełnowymiarowy film renderowany w stylu Final Fantasy VII: Advent Children wyreżyserowany przez Takeshiego Nozue.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe