AMD może wkrótce zrezygnować z 32-bitowych sterowników

Daniel Górecki Źródło: techpowerup
0 AMD może wkrótce zrezygnować z 32-bitowych sterowników

Wygląda na to, że AMD planuje zupełne odejście od 32-bitowych sterowników Windows do swoich kart. Duża część GPU z serii Radeon R9 i Fury oferuje już przynajmniej 4 GB pamięci VRAM, a 64-bitowy Windows stanowi zdecydowaną większość użytkowników tego systemu, więc nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby czerwona ekipa faktycznie zdecydowała się na taki krok.

Przedsmak tego, co wydaje się być nieuniknione, znajdziemy już na stronie AMD w sekcji ze sterownikami. Okazuje się, że w przypadku modeli R9 Fury, R9 300 i R7 300 klikając na „32-bitowy” odnośnik dla Windowsa 10 i 8.1 zostajemy przekierowani do komunikatu, który możecie przeczytać poniżej. Chodzi o informację, że karty te zaprojektowane zostały z myślą o 64-bitowych systemach i to właśnie na nich otrzymamy najwyższą wydajność i stabilność działania. Co więcej, po tym adresem nie uświadczymy też 32-bitowych sterowników - te znajdują się na stronie AMD, ale są nieźle ukryte.

Warto także dodać, że najnowsza karta AMD, czyli Radeon Pro Duo, doczekał się jedynie sterowników w 64-bitowej wersji. 32-bitowe wersje wciąż są normalnie oferowane w przypadku starszych kart tego producenta, ale wygląda na to, że nadchodzące produkty mogą w ogóle takowych nie otrzymać.

105a

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe