Razer Ripsaw - przystawka do streamowania gier

Daniel Górecki Źródło: techspot
0 Razer Ripsaw - przystawka do streamowania gier

Streamowanie gier na żywo cieszy się obecnie dużą popularnością, a przy okazji ze statystyk wynika, że jest już także ogromnym biznesem. Razer zdaje sobie z tego sprawę i zaprezentował właśnie urządzenie o nazwie Ripsaw, czyli przystawkę do nagrywania i dzielenia się na Twitchu czy YouTube naszymi wyczynami zarówno na komputerach PC, jak i konsolach.

2016-03-29-image-18

Sprzęt współpracuje z popularnymi aplikacjami do strumieniowania, jak Open Broadcaster Software czy XSplit i wymaga jedynie podłączenia poprzez złącza USB 3.0 i stosownego audio, dzięki czemu zajmie się zarówno stroną wideo (nieskompresowany obraz w rozdzielczości 1080p przy 60kl./s), jak i dźwiękiem, w tym ewentualnie naszym komentarzem. W zestawie otrzymujemy oczywiście wszystkie niezbędne kable. Razer podkreśla, że jego nowy produkt stworzono pod kątem weteranów streamingu i zupełnie świeżych w tym temacie graczy.

2016-03-29-image-19

Ripsaw wyceniony został na 180 USD, ale trzeba pamiętać, że do jego obsługi wymagany jest całkiem solidny pecet na Windowsie z procesorem Intel Core przynajmniej czwartej generacji i kartą graficzną ze średniej półki. Rekomendowana specyfikacja prezentuje się następująco:

Windows 10/8.1/7 (64/32 bit)
 
USB 3.0
 
CPU:
Desktop – Intel Core i5-4440 3.10GHz lub lepszy
Laptop – Intel Core i7-4810MQ lub lepszy
 
Karta graficzna:
Desktop – NVIDIA GeForce GTX 660 lub lepsza
Laptop – NVIDIA GeForce GTX870M lub lepsza
 
 
Pamięć RAM: minimum 4GB (rekomendowane 8GB)

 

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe