iOS9 już dostępny

Janusz Kaban Źródło: Engadget
0 iOS9 już dostępny

Zgodnie z obietnicą Apple udostępniło dziś swoim klientom system iOS 9. Przynosi on całkiem sporo nowości, a dostępny jest dla iPhone 4S i iPada 2 wzwyż oraz dla iPoida Touch.

 

Tak jak ma to miejsce zawsze, aktualizacja rozchodzi się po świecie falami, a zatem możecie nie otrzymać jej od razu, ale jeśli posiadacie kompatybilne urządzenie to na pewno i do Was ona dotrze.

 

Pierwszy z elementów, który został usprawniony w nowej wersji systemu jest Siri - asystent głosowy ma być jeszcze sprytniejszy i bardziej przydatny niż do tej pory, uczyć ma się naszych nawyków aby lepiej przewidywać jakich informacji będziemy w danej chwili potrzebować i wyszuka je z wyprzedzeniem. Poprawiona w systemie została także prywatność - jeśli w jakimkolwiek celu nasz iPhone będzie się łączył z serwerami Apple to ma to być w pełni anonimowe połączenie.

 

Wśród innych zmian wymienia się także możliwość tworzenia notatek ze stron internetowych i możliwość ich ręcznego opisywania, usprawniono may oraz wiadomości, użytkownicy iPada z kolei będą mogli korzystać z multitaskingu w wielu oknach, a sama aktualizacja będzie wymagała o wiele mniej wolnego miejsca w pamięci urządzenia (1.3 zamiast 5 GB), pojawił się także nowy tryb oszczędzania baterii.

 

iOS9 działać będzie także na starszym sprzęcie - zainstalujemy go na iPhonie 4S i iPadzie 2 wzwyż.

 

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe