The Drowning - Gra w FPS-a na tablecie nigdy nie było prostsza

Krzysztof Szulewa Źródło: Facebook
0 The Drowning - Gra w FPS-a na tablecie nigdy nie było prostsza

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zapowiedzieć Wam grę o nazwie The Drowning, która miała zrewolucjonizować sterowanie w FPS-ach na platformach mobilnych. Teraz developerzy tego dzieła opublikowali filmik ilustrujący prostotę w poruszaniu się po grze, które realizujemy tylko przy użyciu ledwie dwóch palców!

 

O fabule oraz doświadczeniu stojącego za tym produktem zespołu Scattered Entertainment pisaliśmy na początku grudnia na tyle rozlegle, że teraz ograniczymy się jedynie do tego, co ma czynić tę darmową mobilną strzelankę naprawdę wyjątkową. Odpowiedź jest prosta - sterowanie. 

 

Zwykle, gdy próbujemy swoich sił w jakimś mobilnym FPS-ie musimy angażować obie swoje ręce, stale pilnując też byśmy trafiali palcami we wszystkie wirtualne przyciski, czy też gałki. W przypadku The Drowning problem znika za sprawą kilku rewolucyjnych pomysłów, które sprowadzają się do wykonania poniższych akcji w następujący sposób:

 

  • - strzelanie - dotykamy ekranu dwoma palcami jednocześnie, a bohater odda strzał dokładnie w środek pola dzielącego nasze palce
  • - obracanie kamery - zwykłe przeciąganie palcem po ekranie w wybranym przez siebie kierunku
  • - poruszanie się - jedno dotknięcie palcem w oczekiwany przez nas punkt drogi; postać automatycznie ominie wszelkie przeszkody najkrótszą możliwą ścieżką

 

Jak zatem sami widzicie, pomysły są na tyle proste, że aż dziwne, iż nikt na to nie wpadł wcześniej. A jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie sami za pośrednictwem poniższego nagrania:

 

 

Zgodnie z wcześniejszymi słowami developerów, The Drowning ma się pojawić na iPhone'ach oraz iPadach "na początku 2013 roku". Jakiś czas później powinna się także pojawić stosowna wersja gry na urządzenia z systemem Android.

Komentarze

Brak komentarzy dla tego artykułu.

Napisz swój komentarz

Pole nieobowiązkowe